Az európai kultúrában nagy jelentőségű fotográfiai kiállítás nyílik a Budapesti Történeti Múzeum – Vármúzeumában a CAFe Budapest kezdőnapján, október 4-én. Több mint 30 fotográfus mintegy 200 munkája látható, köztük André Kertész, Brassaï, Robert Capa, Lucien Hervé képei. A vitrinekben nyomtatványokat, színes magazinokat, könyveket is bemutatnak. A cikk angol nyelven a Budapest’s Finest kiadványában olvasható. Magyar fotográfusok főként az 1920-as és 30-as években mentek Párizsba, de sokan a fiatalabb generációból is követték a „nagy öregeket”. Általuk a magyar művészet fontos helyet foglalt el a két világháború között az európai és a francia kultúrában. A két párizsi kurátor, Cserba Júlia művészettörténész, művészeti…
Szerző: Orbán Györgyi - Budapest's Finest
Bacon, Freud és a Londoni Iskola címmel a 20. század modern brit festészetének egyik legnagyobb hatású korszakát – mintegy 90 képet és egy Giacometti szobrot – bemutató kiállítás most először látható Budapesten október 9-től a Magyar Nemzeti Galériában. A kiállítás a Londoni Iskola olyan kulcsfontosságú alkotóira összpontosít, mint Francis Bacon, Lucian Freud, Frank Auerbach és Leon Kossoff. Ez a négy művész áll a tárlat középpontjában, de – ahogy Fehér Dávid társkurátor megjegyezte – kitekint az előzményekre és a kortárs brit festészetre gyakorolt hatását is vizsgálja. Bemutatja a fölvonultatott fiatal- és középgeneráció alkotásain keresztüla brit figurális festészet a 20. század elejétől…
Átszellemült természet – Élő magyar festészet címmel rendezik meg idén a Magyar Festészet Napját és a hozzá kapcsolódó kiállítást október 6. és 27. között a Bálna Budapest Makett termében, a CAFe részeként.