Már óvodásként letette a voksát a baritonkürt mellett Csernov Miklós, akinek eltökéltsége nélkül még a diploma megszerzése sem lett volna egyszerű menet. És nem a születése óta hiányzó bal karja volt ennek az oka, hanem a nem létező képzési lehetőség. Segítő család és tanárok révén azonban sikerült elérnie célját, sőt, újabbak után néz. A La femme 50 tehetséges magyar fiatal programjának keretében arra törekszik, hogy a Pécsi Tudományegyetemen baritonkürt-tanári képzést indítsanak, ő maga pedig a rockmetál és a hangszere ötvözésén dolgozik. – Igen korán választottál hangszert, de miért éppen a baritonkürtre esett a választásod? – Születésem óta hiányzik a bal…
Szerző: Takács Erzsébet
Kiss Márton a La femme 50 tehetséges magyar fiatal mentorprogramjában azon dolgozik, hogy saját kezdeményezését, a Zene mindenkinek programsorozatot népszerűsítse, és minden magyar településre elvigye a komolyzenét.
Négyéves kora óta táncol, azóta pedig újabb és újabb technikákkal gazdagodott. Győrben balett-táncosként az ég felé törekedett, Stockholmban a földtechnikát sajátította el, látta Európa számos balettegyüttesét, majd Frenák Pálnál rögtön hatalmas sikert ért el, mostanában pedig a lélektáncban mélyed el. Az elkövetkezendő néhány hónapban Ertl Péter, a Nemzeti Táncszínház igazgatója mentorálja, Simon Renáta ugyanis bekerült La Femme 50 tehetséges magyar fiatal mentorprogramjába. A tehetséges táncossal balettről, az új kihívásokról és a jógáról beszélgettünk. – A balett-táncosok igen korán kötelezik el magukat szenvedélyük mellett. Hogy történt ez nálad? – Négyévesen kezdett el érdekelni a balett. A kis faluban, ahol éltünk, persze…