Október 14-én délután ismét sajtótájékoztatót tartottak a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói a Vas utcában. Október 23-ára demonstrációt hirdettek, mely során a Műszaki Egyetemtől az Urániágig vonulnak majd.
A demonstrációt megemlékezésnek szánják a „szabadságról, bátorságról és a közös kiállás erejéről”, melyek szellemében az ’56-os diákok is kiálltak azért, amiben hittek.
Szarka Gábor kancellár kompromisszumos ajánlatnak szánt válságkezelési csomagjára, valamint azokra a nyilatkozatokra is reagáltak, amit az utóbbi napokban az egyetem vezetése tett. Mint mondták, a tanköztársaság minden polgára egyenlő, tehát nincs vezetője, sem képviselete, ennek megfelelően elutasítják a kancellár azon kijelentését, melyben a tanköztársaság képviselőiként az azt meghirdető Upor Lászlót és a hallgatókat képviselő Csernai Mihályt jelöli meg.
Leszögezték, hogy kiállnak az egyéni felelősségre vonás ellen, lojalitási nyilatkozat tételére pedig senki sem kötelezhető.
Csató Kata ügyvivő elmondta, Szarka levélben kérte a sztrájkbizottság alapító dokumentumait, továbbá a sztrájkolók névsorát. Ezeket azonban a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) határozatára hivatkozva nem tudják kiadni neki.
Arra kérik, jelöljön meg egy jogalapot, mely lehetővé teszi számára, hogy bekérje ezeket a dokumentumokat, illetve, egy jogszerű célt, mely alapján a dokumentumok által tartalmazott adatokhoz hozzáférhet.
Szerintük a Szarka által megvalósítani kívánt adatkezelés sérti a munkavállalói érdekérvényesítést. Mivel az adatok a sztrájkhoz kapcsolódnak, így csak bérszámfejtésre lehet használni őket, tehát csak az ezt végző dolgozók kaphatják meg. Kijelentették továbbá, hogy folytatják a sztrájkot, illetve fenntartják, hogy az új vezetést illegitimnek tekintik.
A vezetőség korábbi intézkedéseire reflektálva azt is elmondták, felháborító, hogy az egyetem vezetése zsarolással szorítaná ki őket az épületből, illetve, hogy kikapcsolták az internetet, amiért a kollégista diákok fizetnek. A tájékoztatón Németh Gábor is felszólalt, aki azt mondta, ha a Szarka bűnbakot keres, akkor benne megtalálta, ő volt ugyanis a tanköztársaság ötletgazdája.