Bár az először éppen hetven éve, 1953-ban felbukkant legendás brit 007-es ügynököt, James Bondot 1962 óta a filmvásznon – összesen huszonhét filmben – többen is alakították, a legemblematikusabb sikert ebben a szerepben talán mégis Roger Moore aratta. A Bonhams árverezőház most Londonban pár nap múlva kalapács alá visz jó pár olyan relikviát, amelyeket még jórészt a színész gyűjtött össze ezzel a szerepével kapcsolatban.
A pályája elismeréseként II. Erzsébet királynő által 1999-ben lovaggá is ütött Roger Moore (1927–2017) hét filmben alakította a jóképű, sármos és legyőzhetetlen titkosügynököt, és élete során számos olyan tárgyat szerzett meg magának, amelyek valamilyen módon kapcsolódtak ezekhez az alakításaihoz.
Gyermekei – Deborah, Geoffrey és Christian – most úgy döntöttek, hogy ezek közül a tárgyak közül több mint kétszázat árverésre bocsátanak, hogy, mint nyilatkozatukban fogalmazták, megosszák örökségét mindazokkal a rajongókkal szerte a világon, akiknek édesapjuk nagyon sokat jelentett.
Az október 4-én a Bonhams árverezőház által – az első James Bond-történet megjelenésének hetvenedik évfordulója alkalmából – szervezett liciten sok egyéb mellett Moore-t a 007-es szerepében megörökítő dedikált fotókat, az egyes filmek eredeti plakátjait, a filmekben szerepelt kellékeket (aktatáskákat, pénztárcákat, írógépeket, iratokat), illetve a színész által hordott ruhákat és ruhakiegészítőket (öltönyöket, nyakkendőket, mandzsettagombokat, sétapálcákat, cipőket, sőt síléceket) lehet majd megvásárolni. Ezen kívül szerepel a kínálatban néhány olyan díj is, amelyeket Moore a filmekben nyújtott alakításai után kapott.
Az egyik legmagasabb értékre, 20.000–30.000 fontra (9–13,5 millió forint) azt az elegáns szmokingot becsülik, amelyet Moore az 1985-ben forgatott A View to a Kill (magyarul Halálvágta címmel játszották) ikonikus jelenetében, egy az Eiffel tornyon forgatott „kergetőzésbe” torkolló vacsora, majd az azt követő párizsi autós üldözés során viselt.
Ugyanebből a filmből egyébként licitálni lehet majd arra a fehér síruhára is, amelyben a színész először jelent meg a vásznon a történet kezdetén (ennek becsértéke 25.000 font, azaz 11,3 millió forint).
Ugyancsak 20.000–30.000 font közötti összeget remélnek azért a limitált kiadású Omega Seamaster búváróráért, amelyet 2012-ben hoztak forgalomba a főhős „megszületésének” ötvenedik évfordulója alkalmából.