A Déryné Program saját társulattal is rendelkezik, amellyel önálló előadásokat hoznak létre, és az alprogramok keretén belül vidéki kistelepülésekre juttatnak el. 2020-ban a János vitéz és a Déryné ifjasszony című műveket mutatták be.
A Déryné Program alapvető célja, hogy a lehető legszélesebb rétegekhez juttassa el a színházi élményt, területi korlátozás nélkül. Ennek megvalósításához szükség volt létrehozni egy saját társulatot, melynek tagjai vállalni tudták a sok utazással járó életformát. Az alkotótársak kiválasztása során olyan karakterű színművészeket kerestek, akik alapját képezik bármely színdarab szereposztásának.
A 15 főből álló társulat tagjai:
- Dányi Krisztián
- Habodász István
- Havasi Péter
- Ivaskovics Viktor
- Janka Barnabás
- Losonczi Kata
- Szemerédi Bernadett
- Széplaky Géza
- Tarpai Viktória
- Turi Bálint
- Vas Judit Gigi
- Dánielfy Gergely (e. h.)
- Gulyás Gabriella (e. h.)
- Horváth Márk (e. h.)
- Kárpáti Barnabás (e. h.)
A Déryné Társulat nagyrészt klasszikus, főként magyar szerzők műveit viszi színre, amelyek az érték és élmény mezsgyéjén fogalmazzák meg a mai világ számára mértékadó gondolatvilágukat. A hagyományőrzés igénye mellett fontos, hogy izgalmas és innovatív színrevitelekben fogalmazódjanak meg a darabok.
A társulat eddigi két saját produkciót mutatott be: Petőfi Sándor János vitézét 2020. augusztus 8-án, Sátoraljaújhelyen vitték színre Berettyán Nándor rendezésében. Herczeg Ferenc Déryné ifjasszony című színművét pedig Vidnyánszky Attila rendezte, s szeptember 18-án láthatta először a közönség Százhalombattán.
Már a Déryné Program megalakulásakor tudtuk, hogy Herczeg Ferenc Déryné ifjasszony című művét az elsők között szeretnénk bemutatni, a program névadója előtt tisztelegve. A társulatépítés folyamata összekapcsolódott a „zászlóshajónak” tervezett előadás előkészítésével. Abból a szempontból is remek választásnak bizonyult Herczeg Ferenc darabja, mert az általa megírt karakterek pontosan lefedik egy jól működő társulat vertikumát
– árulta el a társulat megalakulása kapcsán Kis Domonkos Márk, a Déryné Program igazgatója.
A pandémiás helyzet következtében a tervezett 62 saját előadásból 2020. augusztus 8. és november 9. között 25 valósult meg. A leginkább átütő élmények a kistelepüléseken érték a társulatot: „Minden esetben nagy lelkesedéssel és őszinte várakozással fogadtak bennünket a koronavírus-járvány miatt hozott intézkedések ellenére is” – mondták el a Déryné Program szervezői.
2021-re három új bemutatót terveznek, melyeknek már zajlanak az előkészítő folyamatai. Fontos mérföldkő a társulat életében is, hogy a program résztvevői és szervezői birtokba vehették a frissen felújított Déryné Központot, amelyben több próbaterem, színházterem és iroda kapott helyet.