Dalkímia – a csendtől a számig. Weyer Balázs interjúsorozatában a zenei aranycsinálás receptjét keressük. Vendégeink a magyar zeneipar kiemelkedő alakjai, témánk pedig a legkülönbözőbb és legkülönlegesebb magyar számok, slágerektől a népzenéig, oláh cigány daloktól a sanzonokig. Az első vendég: Csoóri Sándor Sündi.
Meghallani és megszeretni – a Tengerpart című Buda Folk Band számnak olyan azonnal magával rántó hangulata van, amitől azonnal peregni kezd a fejünkben a film. A zeneszerző Csoóri Sándor – aki, mivel már a sokadik híres Csoóri Sándor, inkább Sündi néven ismert – a Buda Folk Band, az Ötödik Évszak, a Dresch Vonós Quartet és még számtalan formáció tagjaként bizonyított mint brácsás.
Zeneszerzőként azonban most szólal meg talán először. Weyer Balázsnak beszél a szomorú szövegű népdalokkal való kusza kapcsolatáról, és hogy melyik dalokról jut eszébe édesanyja, de előkerül az is, milyen nehéz a „rengetés”, az a gyors pengetési technika, amivel a tamburából a dal elején hallható sirályvijjogás-szerű hangot kicsalja – és hogy milyen alakú öngyújtóval lehet a legjobban eljátszani.
Egy órás Dalkímia mélyinterjú, amiben atomjaira szedik, majd újra összerakják ezt a Tengerpartot, egyre közelebb kerülve a zenei aranycsinálás receptjéhez, amit persze megtalálni sosem fogunk.