A zenekar majdnem két évig tartó választási procedúrát követően a 33 éves Madaras Gergelyt választotta történetének legfiatalabb és egyben első magyar zeneigazgatójának, aki 2019 szeptemberében kezdi el hároméves megbízását az Orchestre Philharmonique Royal de Liège élén.
Az 1960-ban alapított együttes 97 zenészével Belgium legnagyobbszimfonikus zenekara, székhelye a liège-i Salle Philharmonique, ahol évi 6 bérletsorozattal várják a közönségüket. Az együttes rendszeresen fellép Belgiumszerte, valamint Európa és a Távol-Kelet legrangosabb koncerttermeiben és fesztiváljain. Az összes zenetörténeti kort felölelő repertoárral és több, mint 90 lemezfelvétellel büszkélkedhetnek, emellett a legnagyobb komolyzenei csatorna, a Mezzo TV partneri együttműködésével világszerte közvetítik a kiemelt hangversenyeiket.
Az OPRL-el való munkám során azonnal lenyűgözött a zenészek lendülete, színekben és karakterekben rendkívül gazdag játéka. Úgy éreztem, hogy azonnal megtaláltuk a közös hangot, és nyitottan, természetesen tudtunk együtt muzsikálni. Nagy örömmel tölt el, hogyegy világszínvonalú együttessel köthetem össze a jövőmet, és alig várom, hogy belevessük magunkat a közös munkába! – mondta a karmester a kinevezés kapcsán.
Madaras Gergely 2013 óta a francia Orchestre Dijon Bourgogne zeneigazgatója, 2014 óta a Savaria Szimfonikus Zenekar vezető karmestere. Mind saját együtteseivel, mind vendégkarmesterként kiemelkedő figyelmet fordít a magyar szimfonikus repertoár népszerűsítésére, főleg Bartók, Kodály és Dohnányi műveire, amelyeket mind hazai, mind nemzetközi fellépései alkalmával rendszeresen műsorra tűz.
Az elkövetkezendő időszakban a londoni Barbican színpadán a BBC Szimfonikusok élén, valamint a Royal Festival Hallban a Philharmonia Orchestrá-val debütál. Emellett fellép a tokiói Suntory Hallban és az új Párizsi Filharmóniában, valamint a 2018-as Milano Musica fesztivál nyitókoncertjét is vezényli a milánói Scala színpadán, a Filarmonica della Scala közreműködésével.
Rendkívül örülök annak, hogy itt üdvözölhetem Gergelyt abban a pillanatban, amikor az OPRL új és szélesebb horizont felé tart. Minden kreativitására és energiájára számítunk, hogy egyre többeket érjünk el, a kultúrától eltávolodott generációk soraiból is. Gergely nem egyszerűen egyfiatal karmester: egy nagyszerű karmester – aki történetesen fiatal is – fogalmazott Daniel Weissmann, az OPRL főigazgatója.
Madaras Gergely 2011-ben az 52. Besançoni Nemzetközi Karmesterversenyen a három legjobb versenyző egyikeként elnyerte az ARTE Live Web Különdíjat, és ugyanebben az évben „Magyar Zeneművészet” kategóriában Junior Príma-díjjal tüntették ki, a magyar kortárs zene kiemelkedő interpretálásáért pedig kétszer jutalmazták Artisjus-díjjal.