A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem kecskeméti Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézetének otthont adó kolostorépület tetőszerkezetének és külső homlokzatának felújításával 2019 első felében megkezdődik az intézmény átfogó fejlesztése.
A várhatóan 2022-ig tartó fejlesztés három ingatlant: a kolostorépületet, a hozzá tartozó, oszlopokon álló épületet és a Kada Elek Közgazdasági Szakgimnázium épületét érinti. Első ütemben a műemléki védettség alatt álló kolostorépület tetőszerkezete és homlokzata újul meg, majd ezt követi a teljes belső felújítása és korszerűsítése a műemléki értékek megőrzésével. A Rudolf-laktanyába költöző Kada Elek Szakgimnázium jelenlegi helyén új kollégiumi épületrészt és hangversenytermet, valamint könyvtárat és archívumi raktárterületet alakítanak ki.
Vigh Andrea, a Zeneakadémia rektora a kecskeméti Kodály Intézetben tartott sajtótájékoztatón elmondta: a fejlesztés átfogó megoldást jelent a nemzetközileg is elismert Kodály-elméleten alapuló képzés oktatását és kutatását szolgáló intézmény infrastrukturális hátterének biztosítására. A nemzetközi elvárásoknak és normáknak megfelelő színvonalú oktatási és kutatási körülmények megteremtése mellett a hallgatói létszám növelésére is lehetőségük nyílik.
A fejlesztés hozzájárul a Zeneakadémia fontos küldetésének eléréséhez, hogy intézményük „a kodályi alapokon nyugvó magyar ének-zene oktatás valódi fellegvárává váljon” – tette hozzá a Zeneakadémia rektora.
A sajtótájékoztató végén mutatta be Nemes László Norbert, a Kodály Intézet igazgatója a Zeneakadémia új kiadványát, az Ötven év üzenete – Kodály Zoltán zenepedagógiai öröksége Magyarországon és a nagyvilágon című kötetet, amely a Kodály-emlékév alkalmából az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásával jelent meg.
(Via MTI)