A könyvtár nemcsak a legjobb hely a koncentrált tanulásra, de akkor is kellemes környezetet nyújt, ha a saját gondolatainknak szeretnénk egy kis időt szentelni. Nincs is csodásabb, mint egy hangulatos fényekben úszó olvasóteremben egy pihentető vagy izgalmas kötetet választani a számítógépünk helyett.
Párizs amellett, hogy Európa egyik legnépesebb városa, vezető gazdasági és kulturális központja, évszázadok óta befolyással van a politikára, az oktatásra, a szórakoztatóiparra, a divatra, a tudományra és természetesen a művészetekre is. Nem csoda, hogy könyvtárai szinte mind királyi paloták előkelőségével vetekednek.
A Richelieu-Louvois könyvtár kéziratok, nyomtatványok, fotók, érmek, antik tárgyak gyűjtőhelye:
A Sorbonne egyetemi könyvtárának gazdagsága állítólag vetekszik a pápai könyvtárral, így nem csoda, hogy vonzza a hallgatókat.
A Mazarine Könyvtár csodás faburkolatát érdemes alaposan szemügyre venni.
„A tudás és a gondolkodás templomának” tartott, a Párizsi Egyetemhez tartozó Sainte-Geneviève könyvtár a 19. század közepén épült. Leginkább az öntöttvas szerkezetű olvasóterméről híres.
1994-ben felépült az új Francia Nemzeti Könyvtár Dominique Perrault tervei alapján. 1997-ben megnyitották az olvasói tereket a látogatók számára, majd 1998-ban a kutatói könyvtárat is.
(Via Vogue)