A Miles Davis életét bemutató dokumentumfilm után ismét egy legenda portréja rajzolódik ki a mozivásznon: november 7-től érkezik a mozikba Leslie Woodhead zenés portréfilmje Ella Fitzgeraldról, amely hat évtizeden keresztül követi a jazzdíva életútját.
1934-ben Ella Fitzgerald 15 évesen, szinte utcagyerekként megnyerte meg a harlemi Apollo Theater tehetségkutató versenyét. Alig pár hónappal később már elismert művészként hódította meg a közönséget. Jamie Cullum énekes-dalszerző szavailval élve:
„Ella zenéje az egyik ok, amiért érdemes erre a világra születni.”
A film eddig soha nem látott archív felvételek és interjúk segítségével idézi meg Ella Fitzgerald életét és zenei pályáját. Az afroamerikai nőét, aki az ijesztő mértéket öltő rasszizmussal szemben építette fel karrierjét. Megismerjük Ellát, mint gondolatokkal teli, vagány és humoros személyiséget, zseniális zenei újítót. A film bemutatja Ella Fitzgerald szerepét az emberi jogokért folytatott küzdelemben, valamint azokat a konfliktusokat, amelyek végigkövették a saját sorsát is: küzdelmeit először az elismerésért és a rajongókért, majd idővel az otthon nyugalmáért, a férjével és fiával töltött minőségi időért. Oscar Peterson billentyűs, Ella közeli barátja szerint a legnagyobb sikerei idején is, amikor a világ leghíresebb énekeseként tartották számon, ő volt „a világ legmagányosabb nője”.
A másfél órás filmben a különleges, archív koncertfelvételek mellett személyes hangvételű interjúk során megszólalnak Ella Fitzgerald pályatársai, zenész kollégái és barátai is, valamint egy különlegesen ritka beszélgetést is láthatnak a nézők Ella fiával, Ray Brown Jr-ral is.
A film november 7-től érkezik a hazai mozikba, az Uránia Nemzeti Filmszínházban premier előtt már november 6-án is vetítik, eredeti nyelven magyar felirattal.