Leczky Marcel és Leczky Sebastian 2022-ben alakították meg vonósduó formációjukat, melyhez egy különleges, zeneszerzőknek szóló felhívás is társul.
Leczky Marcel és Leczky Sebastian gyerekkoruk óta játszanak együtt különböző kamarazenei formációkban. Sikereikhez sorolható számos versenyeredmény, köztük a rangos ausztriai Prima la Musica Kamarazenei Versenyen 4 alkalommal is elért abszolút 1. díj, valamit együtt is debütáltak olyan neves koncerttermekben, mint a klagenfurti Konzerthaus nagyterme, a bécsi MuTh Konzertsaal, a Wiener Mozarthaus és a bécsi Musikverein.
2020-tól egyre többször léptek fel, mint vonósduó, ezért 2022-ben megalapították a Kodály Vonósduó (Kodály String Duo) elnevezésű együttesüket. Kodály Zoltán már gyermekkoruk óta óriási hatást gyakorolt a fiatal testvérpárra (kifejezetten az Opus 7-es Duo című kompozíciója) ezért fontosnak tartották a mester nevével fémjelezni együttesüket.
A bécsi székhelyű duó azzal a fontos céllal jött létre, hogy világszerte népszerűsítse és reprezentálja a vonósduó műfajt. A Kodály Vonósduó a barokk, klasszikus, romantikus és 20.századi repertoáron kívül magas szinten elkötelezettek a kortárs zene mellet, ezt bizonyítja az úgynevezett KSDV-contemporary (Kodály String Duo Vienna-kortárs) elnevezésű modernzenei programjuk, amely egy specializálódott platform vonósduóknak. E program által a Kodály Vonósduó számos, a közelmúltban íródott, vagy személyesen nekik dedikált kompozíciót kapott.
Leczky Sebastian 2001-ben született Bécsben. Számos nemzetközi hegedű- és kamaraverseny győztese és díjazottja, köztük a csehországi Nemzetközi Vasa Prihoda Versenyé. 10 éves kora óta rendszeresen lép fel mint szólista és kamarazenész nemzetközi fesztiválokon, számos híres koncertteremben és jótékonysági koncerteken. Koncertjeit gyakran közvetíti a TV ORF, Radio Ö1 és a Radio Klassik Stephansdom, valamint 2018-ban élő koncertfelvételt készített vele a Bartók Rádió is.
2019 óta a Bécsi Filharmonikusok “Tehetség-program”-jának támogatottja. Sebastian jelenleg a Grazi Zeneművészeti Egyetem hallgatója, ahol az amerikai hegedűművész, Prof. Ida Bieler osztályában tanul. 2019-től 2021-ig ezen egyetem Különleges Tehetségek tagozatán tanult Prof. Wladislaw Winokurow osztályában. Sebastian zenei fejlődéséhez hozzájárultak továbbá olyan híres művésztanárok, mint Prof. Arkadij Winokurow és Prof. Boris Kuschnir.
Leczky Marcel fiatal csellóművész 1999-ben született Bécsben. 12 éves korától rendszeresen lép fel zenekarokkal, mint szólista, valamint kamarazenészként is gyakori fellépője számos nemzetközi fesztiválnak és híres európai koncerttermeknek, mint például a bécsi Musikverein vagy klagenfurti Konzerthaus. Marcel fiatal kora óta több nemzetközi verseny győztese, köztük a jihlavai Gustav Mahler Prize Verseny és a londoni Withgift Verseny első- és nagydíjasa. 2014-ben megkapta a Weiner Leó Alapítvány díját. 2017-ben 2. díjat kapott az Országos Starker János Versenyen Kecskeméten.
Jelenleg a Grazi Zeneművészeti Egyetemen Prof.Dr. Kerstin Feltz tanítványa, valamint világhíres művészek mesterkurzusainak rendszeres résztvevője, köztük sokszor vett részt Wolfgang Emanuel Schmidt, Jens Peter Maintz, Johannes Moser, Perényi Miklós, Várdai István, Gabriel Schwabe, Reinhard Latzko, Julian Steckel, Emilio Colon és Zlatomir Fung mesterkurzusain Magyarországon, Ausztriában, Olaszországban, Németországban és meghívásra a neves Kronberg Akadémián. Jelenleg egy 1750-ben, Testore által készített mesterhangszeren játszik.