Elhunyt Tóth Éva énekesnő

Szerző:
- 2022. augusztus 12.

61 éves korában elhunyt Tóth Éva operett- és nótaénekesnő, Leblanc Győző felesége – számolt be az atempo.sk.

A  hírt Tolnai András, a 100 Tagú Cigányzenekar énekese adta hírül a közösségi oldalán: „Mély fájdalommal és megrendülten tudatom, hogy Tóth Éva énekesnő 61 évesen, hajnalban az otthonában álmában elhunyt. Búcsúztatása 2022. szeptember 12-én, 12 órakor lesz a Fiumei úti temetőben.”

Tóth Éva Bernecebarátiban született, de középiskolás korában családja Kispestre költözött. Kereskedelmi főiskolát végzett, OSZK-vizsgát tett és szinkronszínész oklevelet szerzett.

Énekelt operát is, de az operett műfajában teljesedett ki. Erről korábban így mesélt: „…táncdalénekesnő akartam lenni. Első tanárom Kovács Babi volt. Lengyelfi Miklós, televíziós szerkesztő biztatására – aki az operett és a magyar nóta felé terelt – az OSZK (Országos Szórakoztatózenei Központ) stúdiójában folytattam tanulmányaimat, ahol Horváth Eszter operaénekes volt a hangképző tanárom, Hegedűs Valér pedig a korrepetítorom. Lengyelfi Miklósnak köszönhetem első tévés nótafelvételemet is. A vizsgák után magánúton Horváth Eszterhez – ő ismertette meg velem a klasszikus hangképzést – , később Sipos Jenő tanár úrhoz, majd Gencsy Sárikához jártam. Őt követte Bokor Jutta operaénekes.”

Az operett világában elsősorban primadonna szerepeket énekelt. 2000-től a Budapest Televízióban operett és nóta műsor szerkesztésével és vezetésével is foglalkozott. Itt ismerkedett meg későbbi férjével Leblanc Győző énekessel is, akivel külföldön és Magyarországon is elismert párost alkottak.

Megosztás

Ajánlott

Bejegyzések

PROMÓCIÓ

VEB 2023

Hírlevél

Magazin lelőhelyek

Kattintson a térképre!

Hírlevél

Member of IMZ
ICMA logo
A nyomtatott Papageno magazin megjelenését támogatja:
NKA logo