Több kisebb település igyekszik a költségeit csökkenteni azzal, hogy a fűtési időszakra bezárnak bizonyos intézményeket, Budapest nem ezzel a módszerrel próbálja visszaszorítani a kiadásokat. Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes szerint ezzel nem lehetne annyit spórolni, amennyiért megérné megválni a szolgáltatásoktól – számolt be a 444.hu.
Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes egy sajtóbeszélgetésen azt mondta, ezek a lépések az alapproblémát nem képesek megoldani, legfeljebb annak látszatát kelthetik. Úgy véli, ha pár hónapra lekapcsolják valahol a fűtést, azzal megtakaríthatnak pár tízmillió forintot, miközben a mostani árajánlatok alapján jövőre 240 milliárd forintba kerülne az áram a fővárosi cégek és intézmények számára. (Ami magasabb, mint a város iparűzésiadó-bevétele.)
„Ne okozzunk kárt, ha közben nem tudjuk megoldani a problémát.” Szerinte felesleges épp akkor bezárni az idősek klubját vagy a színházakat, amikor a válság miatt különösen fontos lesz az emberek számára, hogy közösségben legyenek. A sportlétesítményeket ő is más kategóriába sorolja, és gondolkodnak is rajta, hogy az egyetlen fővárosi fenntartású tanuszodát bezárják egy időre.
A főváros a spórolást inkább a Főpolgármesteri Hivatalban tervezi megvalósítani azzal, hogy 20 fokon tartják a hőmérsékletet, az épület egy részéből kiköltöztetik a dolgozókat és ott próbálják teljesen lekapcsolni a fűtésről. Emellett felmerült a pénteki home office bevezetése, illetve a januári igazgatási szünetet meghosszabbítása is. Ezenkívül a főváros szeptember elején két órával lerövidítette a díszkivilágítást a spórolás jegyében.