Indul a CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál, a Maestro Solti Nemzetközi Karmesterverseny – ettől a héttől kezdve állandó készenlétben kell lenni!
október 2.
Snétberger Trió: Titok – LEMEZBEMUTATÓ KONCERT
A Snétberger Trió legfrissebb albuma 2017 áprilisában jelent meg a legendás ECM kiadónál: a lemez a Snétbergertől megszokott roma és latin-amerikai hagyományt hozza a jazz és a klasszikus zene hatásaival, melodikus improvizációkkal. Mindehhez tökéletes partner a svéd nagybőgős, Anders Jormin, aki egyébként az improvizációpedagógia mestere és a kubai, illetve a mozambiki népzene szakértője, valamint az amerikai Joey Baron dobos. A Zeneakadémián tartandó lemezbemutatón viszont egy másik kiváló úr, a New Yorkban élő Németh Ferenc ül majd a dobok mögé.
mikor: 19.30; hol: Zeneakadémia; mennyi: 4800-8600 Ft; további információ
október 3.
Zubin Mehta és a Bécsi Filharmonikusok
Milyen lehet, amikor Zubin Mehta a magyarság két nemzeti énekét, a Himnuszt és a Szózatot vezényli? Megtudja, aki eljön a Müpában immár rendszeresen fellépő Bécsi Filharmonikusok következő koncertjére, hiszen a kiegyezés százötvenedik évfordulóján Erkel Ünnepi nyitánya, Haydn B-dúr sinfonia concertantéja, a Bartók Concerto és Strauss Kék Duna-keringője csendül fel.
mikor: 19.30; hol: Müpa; mennyi: 7000-24.900 Ft; további információ
Solti Nemzetközi Karmesterverseny – NYITÓKONCERT
Az újragondolt kezdeményezés az 1974-ben útjára bocsátott karmesterverseny hagyományához kapcsolódik, amely számos, azóta világhírűvé lett karmestert ismertetett meg a nagyközönséggel. A nemes versengés keretében az
előzsűrizett fiatal dirigensek több fordulóban mérettetik meg tudásukat és rátermettségüket. A fordulókat televíziós közvetítés is követi októbertől december közepéig, összesen kilenc alkalommal, heti rendszerességgel. A nyitókoncerten Kocsár Balázs mellett a legelső verseny győztese, Kobajasi Kenicsiró vezényel.
mikor: 19.00; hol: Erkel Színház; mennyi: 4400-6900 Ft; további információ
Kövesse a versenyről szóló blogunkat háttérinformációkért, izgalmas történetekért!
Dmitrij Szinkovszkij és az Aura Musicale
A klipjeiben filmszínészi tehetségét is meg-megvillantó Szinkovszkij vetélytársak nélkül pályázhatna a legjobban hegedülő kontratenor vagy éppen a legjobban éneklő hegedűművész címére. Ezúttal a Máté Balázs vezette historikus együttes és az Új Liszt Ferenc Kamarakórus társaságában Bach műveiből szólaltat meg különleges válogatást.
mikor: 19.30; hol: Zeneakadémia; mennyi: 1900-5400 Ft; további információ
október 4.
Marin Alsop és a Fesztiválzenekar
Az amerikai Marin Alsop már tízévesen tudta, hogy karmester akar lenni. Történelmet írt 2013-ban, amikor a BBC Proms zárókoncertjét a sorozat történetében első nőként vezényelte, és történelmet ír a BFZ életében is, hiszen az együttes élén ő az első női dirigens, aki ezúttal Sosztakovics Leningrád-szimfóniája mellett Sibelius egyetlen versenyművét hozza el Alina Pogostkina hegedűjátékával.
mikor: 19.45; hol: Müpa; mennyi: 2700-14.300 Ft; további információ
október 5.
Love, love, love – BEMUTATÓ
1967, a Beatles dala, az All you need is love a listák élén áll. Két londoni fiatal, Sandra és Kevin szíve pedig tele a szabadság, a végtelen lehetőségek és a könnyű élet reményével.
mikor: 19.00 (6., 21., 30. is); hol: Belvárosi Színház, mennyi: 2900-5500 Ft; további információ
október 6.
Tan Dun és a Concerto Budapest – CAFe Budapest
A 2008-as pekingi olimpia zeneszerzője, az idén 60 éves Tan Dun nyitja a CAFe Budapestet, akinek egyedi, Oscar-díjas stílusában a tradicionális keleti zene, valamint az amerikai és az
európai avantgárd alkot szintézist. Saját magyarországi bemutatója mellett zenei hitvallásának példaművét, Bartók „Zenéjét” hozza majd el.
mikor: 19.30; hol: Müpa, mennyi: 2400-5900 Ft; további információ
Kövesse a CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztiválról szóló blogunkat, ismerje meg a fellépőket, a műveket, merüljön el a kortárs kultúrában!
október 7.
Orbán György 70
Hetvenedik születésnapját ünnepli idén hazánk egyik legnagyobb hatású kortárs zeneszerzője, akinek bár eddigi életműve a műfajok és előadói apparátusok igen széles
skáláját lefedi, munkásságát elsősorban oratorikus és kórusművei határozzák meg.
mikor: 19.30; hol: Zeneakadémia; mennyi: 1500 Ft; további információ
október 8.
Georgia Bottoms – CAFe Budapest
Vajda Gergely két évvel a tengerentúli bemutató után saját maga vezényli vígoperáját, amely az Egyesült Államok déli államainak még ma is elkülönülő, sajátos kultúráját hivatott
bemutatni a szeptember 11-i terrortámadás és a Katrina hurrikán okozta katasztrófák olvasatában.
mikor: 19.00; hol: Zeneakadémia; mennyi: 1900/2500 Ft; további információ