Gwendolyn Masin workshopjai a ma igen aktuális kérdéseit dolgozzák fel három különböző témában. December 11-én a Kommunikáció művészeknek és a Nők vezető szerepben, december 12-én pedig a Modern pedagógiai módszerek című workshopok kerülnek terítékre.
Manapság a zenei életben is egyre nagyobb figyelem irányul a munkahelyen, próbákon való kommunikációra. A kellemes légkör megteremtése, az élvezetes próbák nagymértékben függnek attól, hogy a zenészek hogyan kommunikálnak egymással. Egy próbafolyamat során, legyen az kamarazenei, vagy zenekari program óhatatlanul is vannak rosszabb pillanatok, amikor úgy kell a közös munkát pozitív irányba mozdítani, hogy kommunikációnk során elkerüljük a bántó, vagy sértő megjegyzéseket. A Kommunikáció zenészeknek workshop célja, hogy bemutasson olyan kommunikációs módszereket, amelyek hozzájárulnak a próbák hatékonyságának növeléséhez, az érdemi hatások eléréséhez.
Gwendolyn Masin sokoldalú hegedűművész, aki több szerepben is helytáll. Amellett, hogy szólistaként és kamarazenészként ismert, művészeti vezetője a svájci GAIA Zenei Fesztiválnak, író, oktató és mindenekelőtt anya. Mindezeket a szerepeket sikerül összehangolnia, irányítja a fesztivál csapatát, koncerteket szervez, programokat dolgoz ki és a magánéletét is kézben tartja. A Nők vezető szerepben workshopon elmondja, hogyan tudjuk művészként életünk különböző aspektusait menedzselni.
Gwendolyn Masin 21 éves volt, amikor megírta Michaela’s Music House című könyvét, amely saját hegedűoktatási gyakorlatát mutatja be. Gwendolyn módszertana arra a gondolatra és meggyőződésre összpontosít, hogy a gyermekben rejlő kíváncsiság a legerősebb eszköz. Emellett lehetővé teszi a tanárok számára, hogy úgy adják át, magyarázzák el, mutassák be és inspirálják a tanulókat, hogy azok ne csak ismételgessék a tanultakat, hanem magukévá tegyék az új ismereteket. Időközben az írországi Trinity College-ban doktorált, ahol doktori disszertációjában a 20. századi hegedűoktatást tanulmányozta. Gwendolyn ezen a 60 perces workshopon a kortárs pedagógiai módszereket és a vonós játék jövőjét helyezi a középpontba.
A workshopok az Erasmus+ által támogatott New Millennium Nemzetközi Akadémia keretén belül valósulnak meg. Mindegyik alkalom ingyenes, de regisztrációhoz kötött. További információk ide kattintva találhatók.