Classic & Club elnevezéssel a klasszikus zenét és a minőségi könnyűzenét a középpontba állító új eseménysorozatot indított útjára az MVM. A június 2-i, telt házas nyitókoncerten Balázs János, Baráti Kristóf, Bogányi Gergely és az Anima Musicae közreműködésével elhangoztak olyan zenei különlegességek, mint Mozart C-dúr szonátájának Edward Grieg által készített kétzongorás átirata, Bach c-moll kétzongorás versenyműve vagy Csajkovszkij Souvenir d’un lieu cher című, hegedűre és zongorára írt alkotása. A művek értő befogadásához Bucz Magor Junior Prima-díjas zeneszerző felvezetői szolgáltak segítségül.
A fellépő művészek így vallottak a közös hangversenyről:
„Ez egy különleges alkalom, ugyanis – talán a második szériában – megkaptam a Junior Prima Díjat, és nem sokkal később az Anima Musicae Kamarazenekar – egyébként az én javaslatomra – szintén megkapta ezt a díjat, ahogyan Balázs János és Bogányi Gergely barátom is. A mai tulajdonképpen arról is szól, hogy ezután a fiatalkori elismerés után mivé fejlődtünk. Nem titok, hogy azóta mindnyájan megkaptuk a Kossuth-díjat is, tehát tulajdonképpen egy kicsit körbeérést is ünnepel a mai este. Mi azt hiszem, ugyanúgy viszonyulunk egymáshoz és a zenéhez, mindig a legtöbbet szeretnénk adni, és óriási öröm, hogy egy koncerten most össze tudtunk így jönni.” (Baráti Kristóf)
A koncerten megszólalt a Bogányi Gergely által fejlesztett zongora is, amelyet Bach c-moll kétzongorás versenyművében és Mozart C-dúr szonátájának átiratában egy hagyományos zongorával együtt hallhatott a közönség.
„Először történt, hogy a színpadon levő két zongorából egyik az új Bogányi-zongora, a másik pedig egy hagyományos. Nagyszerűen szólt véleményem szerint! Nyilvánvalóan szükséges egyfajta érzékenység a zongoristák részéről, hogy egymásra hangolódjanak és akusztikailag megérezzük azt, hogy hol kell egy picit többet, vagy picit kevesebbet játszani.” (Bogányi Gergely)
„Ma este a Magyar Zene Házában Baráti Kristóf, Bogányi Gergely, az Anima Musicae Kamarazenekar és jómagam olyan műsor-összeállítással léptünk színpadra, amely képes volt bemutatni azt a klasszikus zenén belüli szabadságot, amire úgy gondolom, hogy nagyon nagy szükség van manapság” – véli Balázs János, a sorozat művészeti vezetője.