A Papageno és a Klasszik Rádió közös magazinműsorának soron következő adása augusztus 6-án lesz hallható a 92.1-en, benne interjú Sárik Péterrel és Tóth Tamással.
Sárik Péter jazz-zongoraművész munkássága rendkívül változatos: írt dalokat kedvenc énekeseinek, amelyekből egy albumot jelentetett meg Idebent-odakint címmel, három darabot komponált a Recirquel Újcirkuszi Társulat részére, életre hívta a Jazz All Stars sorozatot, ahol addig egymással nem játszó zenészek alkottak új csapatokat egy-egy koncert erejéig, és készített gyermekeknek szóló jazz-mesejátékot is A világ összes kincse címmel.
Elindította a műfajt népszerűsítő „I love jazz” kampányt, és létrehozta az „Amit tudni akartál a jazzről, de sosem merted megkérdezni” előadásokat. Önálló szerzeményei mellett kiváló előadója Bartók és Beethoven saját maga által jazzre áthangszerelt műveinek, A kékszakállú herceg vára opera jazzátiratát pedig 2021-ben írta meg.
A jazz mellett szinte minden zenei irányzatban kipróbálta magát: játszott klasszikus, könnyű-, latin és világzenét is. Az Artisjus-, az Emereton- és az Orszáczky-díja mellett háromszor kapta meg a Fonogram-díjat és még négyszer jelölték az elismerésre. A Sárik Péter Trió 2007-ben alakult meg, majd öt évvel később Fonay Tibor bőgőssel és Gálfi Attila dobossal újraszerveződött. Az együttes az elmúlt években Magyarország egyik legnépszerűbb és legmeghatározóbb jazz-zenekarává vált.
A napokban jelent meg Bartók X Live című lemezük, amely a Get Closer Fesztiválon elhangzott koncert anyagát tette elérhetővé mindenki számára. „Talán egyik zeneszerző sem volt akkora hatással a mai jazzre, mint Bartók. Műveinek döbbenetes ereje, dinamikája szinte elsöpri a hallgatót, zenéje csupa izgalom, misztikum, határtalan mélység és tisztaság. Azzal a céllal készítettük ezt az anyagot, hogy feldolgozásaink által azokkal is megszerettessük Bartók zenéjét, akik eddig idegenkedtek tőle” – mondja Sárik Péter, akivel kétrészes interjúnkban arról is beszélgetünk, hogy a közönség előtt zenélés hangulata merőben más, mint a stúdiófelvételeké, és a most megjelent lemez is egy nagyon sikeres koncertsorozat megkoronázása, illetve, hogy változott-e bármi a 15 évvel ezelőtti koncepcióhoz képest?
Tóth Tamás egy szolnoki iskola alsó tagozatán tanít. Sok száz pedagógus kollégájához hasonlóan ő is nap mint nap bemegy a suliba, terelgeti, meghallgatja, szeretgeti a gyerekeket. A pandémia alatt indította vlogját, hogy minél több érdekességgel segítse az online térben történő tanítást, tanulást. A tartalmak egyre népszerűbbé váltak, egyre többen nézték, így indult el YouTube-csatornája, a Tóth Tamás tanító videónaplója, amely fontos és érdekes információkkal, képi és hangzó anyaggal ad át ismereteket irodalmi, történelmi, kulturális témákról, eseményekről gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt. A 2021-ben Pedagógus Oscar-díjra jelölt tanítónak a napokban jelenik meg Mit ünneplünk? Elmesélem. A főbb jeles napokról közérthetően című kötete a Neteducatio gondozásában. Kétrészes interjúnkban arról is beszélgetünk Tóth Tamással, mi inspirálta a platform létrehozását, és milyen koncepció mentén állította össze hamarosan megjelenő könyvét?
A sok zenei csemegével szolgáló műsor szombat reggel 10-től 12-ig hallható a Klasszik Rádió 92.1-en, ismétlésére 2022. augusztus 7-én, vasárnap este nyolc órától kerül sor. Az interjúk megtalálhatók a Papageno Klasszik blogban is. A rádió a műsorváltoztatás jogát fenntartja.