A 2022 márciusában Kossuth-díjjal kitüntetett kamaraegyüttes tagjait többek között a vonósnégyesbeli játékról, tanárokról, példaképekről és kamarazenei tapasztalataikról kérdeztük.
Szerző: Tuska Borbála - Ur Máté
Julian Rachlin hegedűművész március 10-én karmesterként áll a Nemzeti Filharmonikusok elé a Zeneakadémián. A Mozart és Salieri programról és Valerij Gergijevről is kérdeztük.
Három koncertből álló sorozat keretében mutatja be Tóth-Vajna Zsombor a reneszánsz, a barokk és a bécsi klasszika egy-egy meghatározó billentyűs hangszerét és a hozzá tartozó repertoárt. A Billentyűs történetek című koncertek szeptember 20-án, október 18-án és november 15-én lesznek hallhatók a Budapest Music Center könyvtárában. – Hogyan állítottad össze a sorozat tematikáját? – Mivel működési területem a régi billentyűs hangszerek, így a most következő, a BMC könyvtárában megrendezésre kerülő sorozat középpontjában a régizene és a történelmi billentyűs hangszerek állnak. Korábban is próbáltam arra törekedni, hogy tematikusan, egy-egy hangszerre fókuszálva szervezzem a koncerteket, illetve alkalmanként egy koncerten belül több billentyűs hangszert…