Az Opera új kezdeményezése a március 16-tól érvényes iskolai vesztegzár idején az otthon „rostokoló” diákokat a mindennapos éneklés jegyében invitálja játékra.
Nemcsak a diákok, hanem az Opera művészei is saját otthonukban várják, amíg újra közösségbe mehetnek, de ez nem töri le vállalkozó kedvüket. Sőt! Minden nap az Opera más-más énekese vesz fel videóra egy könnyen megtanulható népdalt, melyet az Opera közösségi oldalain (Facebook, YouTube) sugároz, valamint megjelenik a Papageno oldalán is.
Legutóbb Beöthy-Kiss László énekét hallgathatták meg:
https://www.facebook.com/Operahaz/videos/599158750809443/
A nyertesek meghívást kapnak az Eiffel Műhelyház hivatalos átadóünnepségének elejére, ahol az Opera Gyermekkarával együtt énekelhetik legbecsesebb nemzeti dalunkat, a Himnuszt, szüleik pedig a nézőtérről élvezhetik gyermekük fellépését.
https://youtu.be/loszUJdNaQ4
A telefonos videókat e-mailben várják az [email protected] e-mail-címre. A videó elküldése automatikus hozzájárulást jelent annak feltöltésére és sugárzására.
A mai részt Bernáth Éva népdalfeladványával folytatjuk Mohácsról.
Bernáth Éva, aki nyolcszoros nagynéniként kiemelten fontosnak tartja a gyermekek zenei nevelését, egyfajta kultúrmisszióként tekint operaénekesi hivatására. Az első évadát a Magyar Állami Operaház színeiben egy különleges operaturnén kezdte, melynek kapcsán önkéntes adakozásra buzdította nem csak az Operaház művészeit, munkatársait, hanem a Papageno olvasóit is. A turné ideje alatt Böjte Csaba ferences szerzetes Dévai Szent Ferenc Alapítványánál tett látogatás alkalmával megzenéltette, megénekeltette az árva gyermekeket, az Operaház társulata pedig a közönség soraiból hallgathatta ezt a rendkívüli koncertet. Korábbi cikkünkben pedig Ókovács Szilveszter főigazgató urat kérdeztük a turné során megélt különleges jótékonysági eseményről.
Bernáth Éva az Operaház felkérésére egy különös helyszínen készített felvétellel hívja játékba a gyermekeket. Emiatt gondoltuk, hogy megkérjük, számoljon be a helyszínválasztás okáról!
https://www.facebook.com/Operahaz/videos/586164545335245/
„Mohácsi születésűként fontosnak tartom szellemi örökségünk képviselését, mely 2009-től felkerült az UNESCO listájára, így Schneider Lajos mohácsi gyűjtésű népdalai közül választottam egy szívemhez közelállót és helyszínül a Busóudvar híres szobrait. 2012 óta a mohácsi busójárás hungarikumnak számít, mely természetesen a busócsoportoknak, a maszkfaragóknak és jelmezkészítőknek köszönhető, de talán a legfontosabb szegmense mégiscsak az, hogy az egész város magáénak tudhatja ezt a csodálatos hagyományt, és legjobb tudása szerint őrzi is azt. Talán ennek az összefogásnak is köszönhető, hogy Mohács városa kivételesen összetartó, gazdaságilag és kulturálisan virágzó település.
Unokahúgom ruháját – mely a felvételen látható –, 10 éve nővérem készítette saját kislányai számára, melyet azóta sógornőmék megörököltek, unokaöcsém busóruhája pedig édesapám régi kellékeiből készült.”