A Pesti Vigadó Történetek a Pesti Vigadóból címmel indított videósorozatot a 2020/21-es évben, amely többek között a Vigadó korabeli sztárjait, a báli etikettet, Liszt Ferenc, Than Mór és Lotz Károly munkásságát, vagy épp Hangl Márkus KIOSK-ját mutatja be 12 epizódon keresztül.
A belváros szívében található Pesti Vigadó gazdag történelmi múlttal bír, nevéhez számtalan történet fűződik. Ezek közül is kiemelkedik Buda, Óbuda és Pest 1873-as egyesítése, amelynek 2023-ban már a 150. évfordulóját ünnepeljük. A Pesti Vigadó sorozatának első epizódja is erről szól Budapest, egy világváros születése címmel. A sorozat második, Gyertyafénytől a villanyégőig című részében többek között megtudhatjuk, hogy hány gyertya világított a Pesti Vigadó elődjében a Redoute-ban és hogy az 1848/49-es forradalom és szabadságharc okozta károk ellenére vajon sikerült-e megmenteni valamit a korabeli csillárokból. Az épület múltjában nagy jelentőséggel bírtak a bálok, melyeknek időszakát a Bálok a Pesti Vigadóban című epizód idézi meg, míg a 19. század báli illemszabályait a Báli etikett részből ismerhetjük meg.
A Pesti Vigadót díszítő freskók kapcsán az ötödik, Than Mór és Lotz Károly munkái című kisfilmben, a magyar festészet két kiemelkedő alakjáról esik szó, akiknek a Díszlépcsőház freskóit is köszönhetjük. A Díszterem (H)ősei a Pesti Vigadó legimpozánsabb belső terét mutatja be, amelynek falai már több mint másfél évszázada fontos történelmi eseményeknek, jelentős ünnepségeknek, híres báloknak és kulturális műsoroknak adnak otthont.
Johann Strauss, Liszt Ferenc, Erkel Ferenc és Richard Wagner… csak, hogy néhány híres zeneszerzőt, előadóművészt említsünk azok közül, akik megfordultak a Pesti Vigadó színpadán. Őket, a Korabeli sztárokat mutatja be a sorozat következő adása. Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc a Redoute életében is jelentős szerepet játszott. Hogy mennyire, az kiderül az eseményeket felelevenítő Március 15 című részéből. Liszt Ferenc és a Vigadó neve jogosan forrt össze. A 19. század világszerte is a legnagyobbak közé sorolt magyar művészét ismerhetjük meg a kilencedik adásban: Liszt Ferenc a Vigadó színpadán.
A szellemi eszmecserék helyszínei az 1800-as években a kávéházak voltak. A Pesti Vigadó előtti téren is virágzásnak indult a kávéházi kultúra, amikor megnyílt Hangl Márkus KIOSK-ja. Erről és a korabeli társasági életről mesél a következő epizód. A magyar romantikus építészet egyik kiemelkedő alakjával, a Vigadó megálmodójával, Feszl Frigyes munkásságával és stílusjegyeivel ismerkedhetünk meg a sorozat utolsó előtti epizódjában, míg zárásul a Homlokzati szobrok című epizódban, a Pesti Vigadó homlokzatát díszítő szobrok történetébe nyerhetünk bepillantást.
A videók elérhetőek a Pesti Vigadó YouTube csatornáján a Történetek a Pesti Vigadóból című lejátszási listában.