A legtöbb ember úgy gondolja, hogy az otthona a legbiztonságosabb környezet, ahol semmi baj nem érheti. Holott a statisztikák szerint pont itt történik a legtöbb baleset. Gyerekek szempontjából szintén veszélyzóna lehet a lakás, főképp, hogy számukra az egész világ egy nagy játszótér.
Ha kisgyerek van a házban, akkor különösen körültekintőnek kell lennünk, hiszen a kicsikben még nincs veszélyérzet és előszeretettel fedeznek fel mindent maguk körül. A Genertel Biztosító balesetbiztosítása mindenképp hasznos lehet, azonban ezenfelül is oda kell figyelnünk pár dologra.
Konnektorok és elektromos áram, az igazi veszélyzóna
A kisebb gyerekek számára az egyik legveszélyesebb terület a konnektorok környéke. A kicsik szívesen dugnak bele bármit, ami különösen veszélyes. Márpedig még a legfigyelmesebb szülő sem tudja minden pillanatban ellenőrizni gyermekét.
A legjobb, amit tehetünk, hogy biztonságossá tesszük ezeket a dugaljakat úgynevezett vakdugó alkalmazásával. Itt azonban nem szabad megállni! Ha minden veszélyforrásról szeretnénk gondoskodni, akkor a kábeleket és vezetékeket is jobb, ha elrejtjük. Ha megrongálódott valamelyik kábelen a szigetelés, akkor érdemes biztosra menni és kicserélni.
Konyha, a vörös zóna
A legtöbb kisgyerek előszeretettel segít a konyhában, azonban ez a terep számos veszélyt rejt magában. A tűzhely kifejezetten olyan terület, amitől jobb távol tartani a kicsit. Vannak kifejezetten gyerekzárral kapható készülékek, azonban ha nem ilyen típussal rendelkezünk, akkor beszerezhetünk gombzárat a gombokra és tűzhelyvédőt a főzőlapra.
Ha azt szeretnénk, hogy a kicsi ne lábatlankodjon a konyhában, különösen, ha nem vagyunk ott, akkor célszerű gyerekvédő rácsot tenni a helyiség bejáratához.
Növények és azok levelei
A növények kiváló dekorációként szolgálnak otthonunkban, azonban, ha kisgyerek is van a házban, akkor elővigyázatosnak kell lenni. A kicsik szívesen megtapogatnak, sőt a szájukba vesznek mindent. Nincs ez másként a virágokkal, növényekkel sem. Elég egy pillanatra elfordulni és a gyerek máris elfogyasztott egy egészségre ártalmas növényrészt.
Etetni, itatni vagy hánytatni semmiképp ne akarjuk a gyereket, hanem kérjünk szakszerű segítséget. Nagy segítséget jelent az egészségügyi dolgozóknak, ha az adott növényt magunkkal visszük, így látható mennyit evett belőle a gyerek, illetve pontosan milyen fajtáról van szó. Emellett az is elengedhetetlen, hogy megőrizzük a hidegvérünket és ne pánikoljunk.