Hogy miből élt Egyházi Géza, a musical Pavarottija a pandémia alatt, és hogy hogyan kerül Michelangelo, Winston Churchill és az öreg rabbi ugyanabba a beszélgetésbe – mindezt meghallgathatjuk egy jó kávé mellett, Sárközi Gyulával és Ferencz Gabival, a Kultúrpanda legújabb interjújában.
Új kulturális Podcastot indít a Kultúrpanda a Papagenon. Az interjúkat Ferencz Gabi riporter-műsorvezető készíti a Bojta Zsuzsanna által szerkesztett blog mindenkori tartalmához igazítva.
A kéthetente megjelenő, nagyjából félórás, kötetlen és őszinte beszélgetések helyszíne egy budapesti kávézó, a mottójuk pedig továbbra is ugyanaz: „kultúráról feketén-fehéren”. A Madách Táncművészeti Szakgimnázium történetéről és jelenéről Sárközi Gyula alapítóval Ferencz Gabi beszélget.
Milyen a magyar táncosképzés, egyáltalán fontos-e a táncművészet ma Magyarországon?
Fontos-e a minőség a táncoktatásban? Mit ad az iskola a gyerekeknek, a táncoktatás mellett?
Néhány kiragadott gondolat az interjúból:
„Ha valaki például nálunk rosszul teljesít a közismereti oktatáson, azt simán letiltjuk az előadásról. Ma már nem lehet azt megcsinálni, hogy a szakmából jó vagy, a többiben legyünk elnézőek.”
„Az érzelmi intelligenciát a művészeten keresztül lehet tanítani.”
„A művészet olyan lelki táplálék, mely nélkül nincs életérzése az embernek. Tehát vannak életfunkciói, de életérzést csak a kultúrán keresztül tudok kapni és adni.”
„Nagyon ritka az elhivatott mester, és nagyon ritka az elhivatott növendék.”
Tartsanak velünk egy kis kávészünet erejéig, és hallgassák a Kultúrpanda Podcast első adását!