2018 tizenhetedik hetének főszereplői Sass Sylvia, Várdai István és Kovács János voltak.
A világ egyik legrangosabb, 200 éves komolyzenei oktatási intézménye két évig kereste a tanszéket korábban vezető kiváló csellista, a 2016-ban elhunyt Heinrich Schiff utódját – Várdai Istvánt több tucat jelölt közül választotta az egyetem rektori tanácsa.
A világhírű énekesnő a hetvenes évek óta a világ számos operaszínpadán keltette életre Giuseppe Verdi operáinak hősnőit, de több más olasz zeneszerző, így Puccini, Bellini vagy Monteverdi műveit is tolmácsolta, mindemellett pedig a Római Magyar Akadémián 2013-2015 között mesterkurzusokat is tartott.
Az Olasz Csillagrend lovagkeresztjével ismerték el Sass Sylviát
Az Ermitázsban, az egykori cári palota egyik legpompásabb dísztermében, a Miklós-teremben bemutatkozó válogatás kiváló művekkel reprezentálja Munkácsy Mihály korai népi életképfestészetét, a párizsi szalonképek világát és tájképfestészetét is.
Nem fukarkodott a katalán kritika a dicsérettel a Magyar Nemzeti Filharmonikus Zenekar Kovács János dirigálta koncertje után.
Arnold Bax, Walton és Vaughan Williams művei hallhatók a MÁV Szimfonikusok Hong-Mei Xiao brácsaművésszel készült kiadványán, amelyet a brit kritika méltatott. A felvételen szintén Kovács János dirigált.
Elragadtatással beszél a brit kritika Kovács János és a MÁV Szimfonikusok lemezéről
Komoly felzúdulást váltott ki az egyik legjelentősebb német zenei díj, az ECHO egyik legutóbbi díjazottja, egy kirekesztő, antiszemita és nőgyűlölő szövegeket is rappelő duó. Sorozatosan adták vissza díjaikat a jelentős muzsikusok.
És hogy némi könnyedség is beleférjen, beszámolunk arról, mit tud az Abszolút Hallás Szuperkurzus.