A Kelemen Kvartett Otthon a Zeneakadémián című ötrészes koncertsorozatának első vendége Horti Lilla szoprán lesz október 24-én.
A 2017-2018-as évadban a Zeneakadémia rezidens együttese címet viselő Kelemen Kvartett neves szólistákat kért fel vendégművésznek: az első hangversenyen a Junior Prima-díjas Horti Lilla, a II. Marton Éva Nemzetközi Énekverseny második helyezettje lép színpadra, az esten Schönberg 2. vonósnégyese mellett az idén 185 éve született Johannes Brahms első, valamint Puccini Krizantémok című vonósnégyese szólal meg.
Schönberg 2. vonósnégyese a zeneszerző életének egyik legfájdalmasabb időszakában született. A darab nemcsak a személyes dráma kifejezése miatt izgalmas, hanem azért is, mert Schönberg itt számol le végleg a hagyományos tonalitással. A harmadik és a negyedik tétel a műfaj határain túllépve a
vonósnégyesbe szoprán szólót emel be,
amelyet csak kevesen tudnak elénekelni. Brahms állítólag több mint húsz vonósnégyest írt és semmisített meg, mire az 1873-as alkotását felvállalta. Puccini kevés kamaraművének egyike, a Crisantemi című vonósnégyes 1890-ben egyetlen éjszaka alatt született.
A Kelemen Kvartett decemberi vendége Frankl Péter Londonban élő világhírű zongoraművész lesz. A Dohnányi-muzsika örömünnepének nevezhető műsorban olyan remekművek csendülnek majd fel, mint a c-moll és az esz-moll zongoraötös, valamint a C-dúr szextett. A műsor egyúttal tisztelgés a 20. századi magyar zene egyik meghatározó személyisége,
Dohnányi Ernő emléke előtt a művész születésének száznegyvenedik évfordulóján.
Januárban Nils Mönkemeyer brácsaművész, a Müncheni Zeneművészeti Főiskola professzora, februárban a világ első számú klarinétművészeként számon tartott Andreas Ottensamer, a Berlini Filharmonikusok első klarinétosa lép színpadra a Kelemen Kvartettel. Áprilisban a szintén magyar származású szerb zongoraművész Aleksandar Madžarlesz a vendég, a koncerten Brahms mellett Haydn és Schumann vonósnégyesei szólalnak meg.
A Kelemen Barnabás, Kokas Katalin, Homoki Gábor és Fenyő László alkotta Kelemen Kvartett a Zeneakadémia első rezidens együtteseként októbertől áprilisig tartó koncertsorozata a vonósnégyes formációban rejlő sokszínűséget kívánja a közönség elé tárni, sok más, izgalmas összeállítású mű megszólaltatása mellett.