2017 25. hetében (június 19-25.) volt okunk nem kevés örömre, büszkeségre, meghökkenésre és szomorúságra.
Kovalik Balázs (nyitóképünkön) rendezésével nyitja meg kapuit a felújított Markgräfliches Opernhaus a bajorországi Bayreuthban. A 2018. április 12-re tervezett ünnepélyes megnyitón a müncheni August Everding Theaterakademie mesterszakos hallgatói Johann Adolph Hasse Artaserse című operáját adják elő.
A Múzeumok Éjszakájára jelentek meg a Lajtha László-emlékérmék. A korlátozott példányszámú érméken a választott motívum Lajtha László munkásságának egyik meghatározó elemére, a néptánc- és népzene-kutatásra, -gyűjtésre utal, amelyért 1951-ben Kossuth-díjjal jutalmazták. Lajtha születésének 125. évfordulója alkalmából szobrot is avattak az MTA Zenetudományi Intézetében június 24-én.
Zemlényi Eszter újabb remek versenyeredményéhez pedig ezúton is gratulálunk!
Harmadik díjat nyert Zemlényi Eszter az észtországi énekversenyen
A hét talán legnagyobb horderejű nemzetközi híre egy amerikai muzikológus Kioto-díja volt. A paán Nobelnek is nevetett elismerést az a Richard Taruskin kapta, aki a Magyar Tudományos Akadémiának is tiszteleti tagja.
Richard Toop muzikológust, Karlheinz Stockhausen tanársegédjét, valamint az egyik legmeghatározóbb Ligeti György életéről és munkásságáról készült monográfia szerzőjét 71 éves korában, ausztráliai otthonában érte a halál.
A leggyorsabb ujjú zongorista után jöhet a legmagasabbról induló tandemugrás közben meztelenül zenélő muzsikus! A fiatal ausztrál brácsás azonban jótékonysági céllal ugrik a gépből, az általa választott, őt is érintő ügy nem csupán a férfiakat érinti.