A budafoki sörgyár egykori épületeiben ma egy privát kezdeményezésből született, független kulturális intézmény, az art quarter budapest található. A dinamikusan fejlődő, nemzetközi kortárs művészeti központ műtermekkel stúdiókkal, kiállítótérrel és nemzetközi rezidenciaprogrammal segíti az induló és a már bizonyított művészek közötti párbeszédet, izgalmas együttműködéseket is életre hív. Az októberben indult art quarter budapest-blog olvasói megismerhetik az aqb kreatív közösségét, az itt alkotó művészeket, és bepillanthatnak egy itthon még egyedülállónak számító kortárs intézmény mindennapjaiba. Felidézzük a legizgalmasabb írásokat.
Az art quarter budapest (aqb) 2012 óta nemzetközi rezidencia programot működtet. Az épületben 10 szoba és 5 műterem várja az alkotni vágyókat, a világ minden pontjáról. Az ide érkezőknek nemcsak szállást, műtermet és teljes infrastruktúrát biztosítanak, hanem arra is lehetőséget adnak, hogy kapcsolatot teremthessenek a kortárs magyar művészeti szcénával. Megfordult itt már olasz színművész, ausztrál multimédia művész, de amerikai képzőművész is.
Hogy kik a ház jelenlegi lakói, arról itt olvashatnak bővebben:
Októberben a természet inspirálta innovációs dizájn témakörében tartottak háromnapos workshopot az aqb-ben. A multidiszciplinaritással jellemezhető rendezvény előadásai témájukban kitértek az ökológia és a művészet viszonyára, a bioetika problematikájára, a humanisztikus építészet lehetőségeire, valamint a természet és a filozófia kapcsolódási pontjaira is.
Az aqb biomimetika-workshopjáról itt olvashatnak részletesen:
Az art quarter budapest alapító művésze, Christa Bartesch festményei a színfoltokra redukált világban rejlő lehetőségeket kutatják. Idén novemberben Bonnban állította ki legújabb műveit.
A tárlatot Kukla Krisztián mutatta be a blog olvasóinak:
Ősszel Marx születésének 200 évfordulója apropóján rendeztek kiállítást az aqb-ban. A tárlat 7 témába – Alvás, Álom, Divat, Hang, Játék, Gondoskodás, Kommunikáció – rendezve nyújtott áttekintést a munka érzéki ösztönzőinek történetileg változó formáiról. Hogy milyen munkák voltak láthatók a munkáról szóló tárlaton?
Galériával gazdagított anyagunkból kiderül:
Azt követően, hogy megismerhettük az aqb-közösség szellemiségét, törekvéseit, az itt kiállítók motivációit, egy magyar képzőművésszel olvashattunk interjút a blogon, aki 2016 óta dolgozik az épületben.