Georg Philipp Telemann mintegy 800 kéziratát digitalizálják a Frankfurt am Main-i Johann Christian Senckenberg Egyetemi Könyvtárban.
A munka körülbelül másfél évig tart, és része a 18. századból származó Frankfurti kantátagyűjtemény 48 ezer oldalas kéziratát digitalizáló projektnek. Ebben megtalálhatók az egykori frankfurti templomi kapellmeister kéziratai és műveinek másolatai is, valamint az őt követő frankfurti városi zeneigazgatók körülbelül 150 darab kézirata (az 1700-as évek végéig), továbbá egyéb anonim anyagok.
A digitalizálás tudományos céllal történik, előkészíthet új kiadásokat, bővítheti a koncertrepertoárt. A 2019 végétől online is hozzáférhető adatbázisban eredeti mellett a tervek szerint a modern átírások is megtalálhatók lesznek.
(Via Klassik.com)