Szerző: Karácsony Nikolett

Amikor ránézek Waskovics Andreára, azok a hatvanas évekbeli, finomarcú színésznők jutnak eszembe, akiknek semmi művi, semmi mesterkélt nem volt a játékukban. Valahogy érzi az ember, hogy erre születtek. Meglepődtem, amikor megtudtam, hogy Andrea gyerekként még orvosi pályára készült. Szerencsére másképp döntött, megmászta a „hegyet”, ahogy ő mondja, és kilépve a Színművészeti Egyetem kapuján, belevetette magát a munkába. Az általa választott szerepet egyelőre csak néhány alkalommal tudta eljátszani, az élet közbeszólt. Remélhetőleg, már nem kell sokat várni, és sok pályatársával együtt, újra láthatjuk őt a színpadon. – Mindenki más és más indíttatásból választja a művészpályát. Nálad ez hogyan történt? – A…

Tovább

Tasnádi Bence sokoldalú tehetség: játszik színpadon, filmekben és még zenekara is van (Ed Is On). Az interjúban picit nosztalgiázott az egyetemi évekről, és az is kiderült, eddigi szerepei közül melyikhez kötődik a leginkább. Izgalmas karaktert választott. – Amikor az egyetemre felvételiztél, szóba jött más szak is vagy elsőre tudtad, hogy a Színművészeti lesz az utad? – Bizonytalan voltam a felvételi évében, több lehetőség is felmerült, főleg humán területen jelöltem meg különböző szakokat, de a színészet volt az első helyen. – Mire emlékszel a felvételi napjáról? – Meghökkentem, hogy a teremben fekete az összes fal, a plafontól a linóleumig, és reflektorok…

Tovább

Osváth Judit három éve végzett Máté Gábor és Dömötör András osztályában a Színművészeti Egyetemen. Azóta szabadúszóként jobbnál jobb darabokban láthatjuk őt a színpadon, de a filmezés sem kerülte el (Memo, Ketten Párizs ellen). 2016-ban, még az egyetem alatt, Arany Medál közönségdíjat kapott. Mit csinált volna, ha nem veszik fel az egyetemre? Melyik volt a legemlékezetesebb egyetemi élménye? Ezekről mind ő mesélt, és még legkedvesebb színházi szerepét is elárulta nekünk. – Mindig is színészi pályára készültél vagy voltak más terveid is? – Az olasz nyelvvel szerettem volna foglalkozni és olasz nyelvterületen dolgozni. Az egyik tanárom ajánlott egy oldalt, ahol olasz családok…

Tovább

Emlékszem, még nagyon régen a Peer Gynt című darabban láttam őt, a Vörösmarty Gimnázium előadásában. Bökdöstem a testvéremet, hogy ki ez a lány, aki ilyen szépen hegedül. Azóta eltelt jó pár év, és Sodró Eliza többször bizonyította: a színpadon a helye. Az #ÉnÉsAHősöm-sorozatban elárulta, hogyan találkozott Jeles András rendezővel, mi volt a legemlékezetesebb élménye az egyetemi évek alatt, és nem utolsósorban: melyik eddigi legfontosabb szerepe. – Sok színész már gyerekkorában tudta, ezzel szeretne foglalkozni. A te esetedben ez honnan jött? – Nemrég készült egy interjú apukámmal a jurtájáról, amiben azt mondja: „sok ember azt gondolja, az élet egy örök harc.…

Tovább

Tóth Zsófia negyedéves a Színművészeti Egyetemen, és bár másodszorra vették fel Pelsőczy Réka és Rába Roland osztályába, ezt egy cseppet sem bánja. Jó helyre került. Az #ÉnÉsAHősöm sorozatban az pályafutása kezdeti éveit meghatározó szerep mellett arról is mesélt, mi lett volna, ha nem színésznek áll. – Hogyan jött, hogy színésznő szeretnél lenni? – Sok minden szóba került. Sokáig korcsolyáztam, ebből szerettem volna megélni, talán olimpikon lettem volna vagy edző. De aztán rájöttem, hogy igazából nem voltam olyan jó. Benne voltam a magyar válogatottban, de valójában csak a szorgalmam tett igazán jóvá, még inkább a játékosságom, és hogy imádok előadni, játszani.…

Tovább

Józsa Bettina nemrég végzett a Színművészeti Egyetemen, Novák Eszter és Selmeczi György osztályában. Épphogy kilépett a nagybetűs életbe, mélyvízbe került, ahol kiválóan teljesített. Ebből az élményből hozta választott hősét, akivel már fiatalon „találkozott”. Az #ÉnÉsAHősöm sorozat részeként egyetemi élményeiről és a színészettel való kapcsolatáról is mesélt. – Mindig is színész szerettél volna lenni? – Soha nem volt B tervem, amióta az eszemet tudom, ezt szeretném csinálni, de arra nem emlékszem, hogyan kezdődött ez az egész őrület. Már gyerekkoromban is filmekből kiragadott jeleneteket játszottam el a nappaliban. Teljes átéléssel alakítottam a megcsalt nőt 8 évesen. Elkezdtem színjátszókörbe járni, majd dráma tagozatos…

Tovább

Azt mondják, egy színész akkor igazán jó, ha bármit és bárkit képes eljátszani a színpadon. És ezt el is hisszük neki. Nekem is ilyen érzésem volt Hevesi Lászlóval kapcsolatban, amikor nem is olyan régen, akrobatákat megszégyenítő módon ugrált a póznákon a Vas utcában egy szerep kedvéért. Hogy kit alakított és miért fontos számára ez a szerep, arról ő maga mesélt. Tavaly végzett a Színművészeti Egyetemen, Börcsök Enikő és Zsótér Sándor keze alatt, azóta pedig a Thália Színház tagja. Az #ÉnÉsAHősöm sorozatban mesélt nekünk a kezdetekről és legfontosabb szerepéről. – Hogyan indult a pályád? Egyértelmű volt, hogy színész leszel? – Még…

Tovább

Anno Kárpáti Péter 1089 című egyetemi darabjában láttam először. Megmaradt, de nem csak ő. Az egész osztály vibrált, érződött a levegőben, hogy itt most egy nagyon jó csapatot sikerült összehozni. Minden szerepébe beletett valami pluszt, amit igazán jól csak a legtehetségesebb színészek csinálnak. Nagy Katica tavaly végzett Börcsök Enikő és Zsótér Sándor osztályában a Színművészeti Egyetemen, most pedig a felnőtté válás közepén izgalmasabbnál izgalmasabb feladatok találnak rá. Mint például Buvári Tamás legújabb filmje, a Magdolna. Az interjú eredetileg Karácsony Nikolett blogján jelent meg. – Várhatóan ősszel mutatják be Buvári Tamás Magdolna című filmjét, aminek a címszerepét játszod. Hogyan talált Rád…

Tovább

Túl van egy sikeres napi sorozaton (200 első randi), színházi bemutatóra készül, és ha lenne rá lehetősége, szívesen dolgozna együtt Todd Phillips rendezővel. Hajdu Tibor nemrég lépett ki a Színművészeti Egyetem kapuján a nagybetűs életbe, és fiatal kora ellenére nagyon is tudja, mit szeretne elérni. Az interjú eredetileg Karácsony Nikolett blogján jelent meg. – Milyen az élet az egyetemen kívül? – Sokkal több időm van magamra, így kevésbé vagyok stresszes. Nem vagyok beszorítva egy fekete terembe, folyamatosan változik körülöttem a környezet. Összességében erre vágytam, ezért kezdtem el ezt az egészet. – Emlékszel még a legelső napodra a Színművészetin? Milyen emlékek…

Tovább

Ha ránézek Bajor Lilire, nem pont az jut eszembe, hogy a krimik szerelmese. Pedig a Papageno legújabb sorozata kapcsán kedvenc hősét a műfaj koronázatlan királynője, Agatha Christie regényéből választotta. 2019-ben diplomázott a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, osztályvezető tanára Börcsök Enikő és Zsótér Sándor volt. A karantén idején az egyetemi évekről, a felvételiről, pályája indulásáról és szerepálmairól kérdeztük őt. – Mindig is színész szerettél volna lenni vagy szóba jött más szakma is? – Kéttannyelvű általános iskolába jártam, ahol az ottani rend szerint nyolcadikban felsőfokú angol nyelvvizsgát tettem. A szüleim nagyon szerették volna, ha külföldön folytatom a tanulmányaimat, vagy megtanulok egy másik…

Tovább